Změna je život….zvlášť, když je pozitivní

Protože už to bude rok, co se udály první změny v tom, jak jsem přistupoval ke svému životu, rád bych se o tyto zkušenosti v krátkosti podělil. Důvodem je to, že každý může změnit svůj život, je-li trochu nespokojený. Stačí jen chtít a něco pro to udělat. Zrovna nedávno jsem poslouchal rozhovor pokladní s jedním zákazníkem, kdy si mu stěžovala, že by ho chtěla vidět, jak by to zvládal on, deset hodin denně obsluhovat lidi, že ji to nebaví, a proto se na lidi mračí. Nuže, co jí brání v tom dělat něco jiného? Studovat, či si najít jinou práci. Zní to jednoduše, ale platí známá pravidla: „Každý sám svého štěstí strůjce“, nebo „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody“.

Právě před rokem se mi všechno nějak zvrtlo. Není třeba rozebírat co a jak. Ale osobní, i částečně pracovní život mě štval, byl jsem neustále nespokojený a nešťastný. Nevěděl jsem, co vlastně chci. Věci, co jsem chtěl dělat, jsem nedělal (myslel jsem si, že na ně nemám čas). Hodně jsem se věnoval pracovním věcem. Vztahy nefungovaly. Bylo nutné udělat restart. Ten začal tím, že jsem náhodou objevil Akce pro nezadané. Odhodlal jsem se tam tedy jet, ačkoliv jsem nevěděl, do čeho jdu. Bál jsem se toho, bylo to něco nového. Avšak, výsledek byl naprosto dokonalý. Neuvěřitelné kvantum pozitivní energie, skvělá zábava, fajn zážitky a do toho krása krkonošské přírody (Benecko). Hlavně zjištění, že existuje mnoho lidí, které mají problémy, a to mnohem horšího charakteru.

Benecko - Žalý

Benecko – Žalý

Jakákoliv změna je jen o tom chtít něco sám se sebou udělat. Od té doby šlo všechno ráz na ráz. Poznal jsem bandu fajn lidí, užil si skvělé Vánoce s rodinou v Jeseníkách a dal si odhodlání pokračovat v novém roce. Vedle toho něco udělat i s fyzickou stránkou, která jde ruku v ruce s psychickou. Nemohlo to vyjít lépe, než začít novoročním výšlapem na Ještěd. Báječně se to chytlo a od té doby jsem přišel o 15 kg a hlavně si získal vztah k pohybu (ač to někdy není tak, jak by člověk chtěl).

Ještěd

Ještěd

Na věci se dívám pozitivně, špatné věci se snažím využívat pro osobní rozvoj a vím, co chci v životě dělat a kam směřovat. Kolem sebe se snažím držet lidi, kteří jsou pozitivní a těm negativním buď pomoci, nebo se od nich držet dále. A navíc, děkuji za to, že jsem měl možnost prožit to, co jsem prožil, a potkat ty lidi, co jsem v životě potkal (ač některé vztahy a přátelství nedopadly dobře), protože to jsou věci, které mě zformovaly a formují a dělají ze mě toho, kým jsem. Uvědomuji si, že času mám dost, jen je ho investovat do věcí a činností, které chceme dělat. Cítím se najednou neskutečně lépe (mám-li srovnat s minulým rokem, pak klidně i o 200 % lépe). Hlavně psychicky, díky pohybu a pobytu v přírodě i fyzicky. A především, jsem spokojenější…. Teď o to víc, protože se má cesta potkala s cestou jedné úžasné osoby, se kterou jde najednou všechno snáz (oproti předchozím vztahům, kde to spíš bylo trápení) a má to všechno ještě větší smysl.

....vždy s úsměvem...:-)

….vždy s úsměvem…:-)

Vrátím-li se na začátek. Udělal jsem jedno malé rozhodnutí, které má velké dopady jen pro to, že jsem si uvědomil, že všechno je jen moje volba. Mohl jsem jen sedět a litovat se jako předchozí dva roky a čekat na změnu, až přijde sama (vlastně nechat to plynout). Ale já jsem se rozhodl udělat změnu ze dne na den a už od začátku toho nelituji…

3 komentáře u „Změna je život….zvlášť, když je pozitivní

 1. Láďa

  Nazdar Míro,
  souhlasím s tebou a gratuluji k tvému úspěšnému restartu!
  Jsme rádi, že jsme mohli být trochu nápomocni a z tvé radosti i my máme pozitivní energii, která nás popohání dál a jistotu, že naše práce má smysl.
  Jak jsi psal, spousta věcí je o tom, zda člověk chce a co pro to dělá.
  A jedno z nejdůležitějšího je, zda se člověk chce cítit pozitivně. Pokud ano, tak se musí obklopovat pozitivně smýšlejícími lidmi a nesledovat ten negativní brak jako zprávy na komerčních televizích a bulvární časopisy a noviny, tedy negativní informace, které stejně nemůžeme ovlivnit nebo se nás osobně netýkají. To je jedna z cest k větší spokojenosti. Je jich samozřejmě spousta a je vidět, že i ty jdeš spoustou těchto cest za ještě větší spokojeností – osobním rozvojem.
  A tak Ti přeji, abys nikdy neztratil směr cesty a šlo se Ti i nadále skvěle!
  Láďa

  PS: Pěkné stránky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *