Benecko (27.-29. listopad 2015)

Benecko – Jánský vrch – Šeřín – Černá skála – Rezek – Vítkovice – Benecko – Žalý

Po roce jsem se objevil na místě činu. Opět krásné prostředí, fajn lidé a pozitivní atmosféra. Tentokrát v jiné pozici a v jiném rozpoložení – zadaný, spokojený, šťastný a mnohem pozitivnější než loni.

A protože jsem už část programu znal právě z minulého roku (výroba vánočních ozdob v Poniklé), řekli jsme si, že si dáme procházku, z Benecka na Rezek a zase zpět. Nakonec jsme si dali necelých 23 km ve slušném tempu 5 km/hod (928 m stoupání, 944 klesání). Dva dny před víkendem krásně nasněžilo (možná první a poslední sníh tohoto roku), což vytvořilo k celému víkendu krásné prostředí.

Vyráželi jsme z chaty Karolínka, kterou díky fajn prostředí doporučuji. Vydali jsme se po tzv. Žalském hřbetu a po cestě jsme šli na jeho tři ze šesti vrcholů (červená turistická značka – po tzv. Bucharově cestě – řídícímu učiteli a propagátorovi lyžování a turistiky v Krkonoších). Jánský vrch (925 m.n.m.) je jediný z vrcholů Žalského hřbetu, který nepřesahuje 1 000 m.n.m).  Dále jsme vyšli na Šeřín s výškou 1027 m.n.m. a nakonec vrchol Černá skála (1 039 m.n.m.).

Na oběd jsme si zašli do horského hotelu Rezek. Oproti minulému roku obrovské zklamání. Loni byla restaurace plná, podávali výbornou kachnu s knedlíkem a se zelím, letos, po změně majitele, restaurace prázdná a jídlo nic moc.

Z Rezku jsme se přes Vítkovice vydali zpět na chatu. Přišli jsme těsně před setměním. Večer nás čekal fajn program v podobě přípravy „Štědrého dne“. Fajn předvánoční atmosféra doplnila celý den a celý víkend.

V neděli jsme se už jen vydali na procházku na rozhlednu Žalý (snad jen zde se nic nezměnilo, protože výhledy byly stejné jako loni! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *