Česko – Saské Švýcarsko (29. srpna 2015)

Bad Schandau – Lichtenhainer Wasserfall – Kuhstall – Kl. Winterberg – Frienstein – Bad Schandau

V sobotu ráno jsme se vydali do Saského Švýcarska, tedy na německou stranu. Auto jsme zaparkovali v Bad Schandau, což je malé lázeňské město ležící na Labi na českých hranicích s Německem (cca. 35 km jihovýchodně od Drážďan). Dále jsme využili jediné tramvajové linky ve městě, jež je cca. 8 km dlouhá a spojuje město s vodopádem Lichtenhainer Wasserfall.

Od této konečné stanici jsme se dále vydali pěšky směrem na Kuhstall, což je druhá největší skalní brána v Česko – Saském Švýcarsku (po Pravčické bráně). Z tohoto skalního útvaru jsou krásné výhled do okolí.

Poté, co jsme se pokochali výhledy, vydali jsme se směr Kleiner Winterberg. Cesta byla spojena s neustálým stoupáním a klesáním. Ale následný odpočinek na Friensteinu s nádherným výhledem a pohodou stál opravdu za to! Frienstein je 130 m vysoký skalní útvar.

Odtud následovala cesta zpět k autu do Bad Schandau. Poté jsme se unaveni a bez jídla přesunuli do Hřenska, kde jsme si zašli na oběd. Tentokrát to nestálo s jídlem za nic, ale hlad jsme zahnat museli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *